Růžovka jako další onemocnění kůže. Kdo jí trpí a jak ji léčit?

Růžovka jako další onemocnění kůže. Kdo jí trpí a jak ji léčit?

Nejednoho člověka trápí nějaký dermatologický problém. Nejčastěji se setkáváme s obyčejným akné, které však taktéž může být velmi, velmi nepříjemnou záležitostí. Kromě akné se zejména ženy trápí ucpanými póry nebo případně vyrážkami. Obě pohlaví může sužovat i taková růžovka. Slyšeli jste o této nemoci či nikoli? Růžovka je onemocnění dermatologické, jedná se o velmi častou dermatózu, která se velice podobá akné. Pokud hovoříme o růžovce, hovoříme o zánětlivém onemocnění kůže, jemuž bohužel nelze úplně předcházet, protože příčiny vzniku jsou velkou záhadou.

Jak jsme zmínili, růžovka postihuje obě pohlaví, ovšem u žen se toto dermatologické onemocnění ukazuje častěji. Nemoc se většinou začíná projevovat až po třicátém roku života, nejvíce lidí trpí tímto onemocněním v době mezi čtyřicátým až šedesátým rokem.

Taktéž bylo zmíněno, že příčina vzniku je nejasná, tudíž nelze nikoho označit za rizikový faktor, stejně jako nelze sdělit, jak nemoci předcházet. Nejčastěji může za toto onemocnění genetická predispozice, jindy za to může speciální roztoč.

Jak se nemoc projevuje?

Projevů nemoci je mnoho. K hlavním typickým příznakům patří zejména zarudnutí kůže nejčastěji na hlavě, tvářích, taktéž na středu čela nebo bývá postižená také brada. Mohou začít vznikat během nemocí pupínky, na postiženém místě mohou taktéž začít vznikat nepříjemné otoky.

Jak se nemoc léčí?

Naštěstí se nejedná o onemocnění, které by nebylo nevyléčitelné. Dokonce existují dva způsoby, jak se nemoc léčí. Buď lze nemoc léčit lokálně, a to aplikací přípravků, které obsahují síru a retinoidy (tato léčba probíhá v případě, že nemoc není rozsáhlá a není v pokročilém stádiu). Pokud se však řadíte do skupiny těžších případů, bohužel musí nastoupit antibiotika, která vyženou toto zánětlivé onemocnění kůže z těla.