Onemocněli jste, ale nechcete přestat se svojí oblíbenou sportovní aktivitou, aby se nezastavil progres vašeho výkonu a nebyl narušený váš tréninkový plán? Nemusí to být dobrý nápad, naše tělo zkrátka není v té nejlepší kondici. Ale víte co? Připravili jsme pro vás krátký článek, který rozebírá specifikace a možná rizika tohoto přístupu.
Druh onemocnění
V první řadě, je nutné konstatovat, že možnost sportování při nemoci se samozřejmě výrazně liší podle míry a druhu onemocnění. Pokud trpíte jen lehkou rýmou, může být návštěva sportovních zařízení za určitých okolností přijatelná. Pokud se ale potýkáte s horečkami, zvracením, lokálními záněty nebo dokonce ještě vážnější chorobou, rozhodně byste měli zůstat několik dní v domácím léčení.
Míra zátěže
Podobně důležitý faktor jako druh onemocnění je také míra tréninkové zátěže, kterou váš oblíbený sport přináší. Pokud například hrajete šipky nebo šachy, můžete si dovolit některé tréninky absolvovat i v horší fyzické kondici. Dobře proto zvažte, jaké tréninkové jednotky vás čekají a přizpůsobte je svému stavu.
Prášky a cvičení
Pamatujte na to, že pokud je váš stav natolik špatný, že musíte užívat prášky proti bolesti nebo například dokonce antibiotika, měla byste rozhodně preferovat léčení a rekonvalescenci před dalšími tréninky. Prášky představují pro tělo zátěž, která by neměla být dále doplňována náročným sportovním výkonem a nutnou regenerací.
Dejte na radu odborníka
Diagnostika dle svých vlastních zkušeností a potřeb může být mnohdy velmi zrádná. Ať je váš stav jakýkoliv, zajděte v případě nemoci vždy za lékařem a poraďte se ohledně případných možností sportování. Jeho rady pak dodržujte a myslete na vaši výkonnost s trvalou udržitelností.