Jak takzvané “baňkování" pomáhá člověku?

Jak takzvané “baňkování“ pomáhá člověku?

Se skleněnými baňkami jste se možná už setkali. Pravděpodobně to bylo u vašeho soukromého maséra, který vám s pomocí takzvaného “baňkování” chtěl ulevit od bolestí zad nebo od zatuhnutých svalů. Baňkování však neulevuje jenom od bolavých zad nebo zatuhlých svalů. Tato alternativní léčebná metoda umí člověku pomoct i v mnoha jiných směrech.  

Úvodem je však třeba zmínit, že baňkování se ve světě používá už po tisícovky let. Původně se s touto léčebnou metodou začalo v Číně, odkud se pak rozšířila do celého světa. Je však pravdou, že baňkování znali už i ve starém Egyptě. Zde však netěžili z léčebné metody tolik, jak posléze v Číně.  

Jak ale bylo zmíněno, baňky přikládané na záda nemají za úkol jenom odstranit bolest zad nebo zmírnit projevy zatuhnutých svalů. Působí i reflexně a metabolicky.  

Podporují látkovou výměnu v těle 

Ptáte se, jak metabolicky mohou pomáhat baňky, které se při masážích pokládají na bolavá záda? Možná se budete až divit, ale pravdou je, že baňkování ovlivňuje látkovou výměnu v těle. Stimuluje činnost imunitního systému, také zabraňuje vzniku migrén nebo ulevuje od zažívacích problémů.  

Mimo jiné zbavují člověka celulitidy, ženám ulevují od menstruačních bolestí. Baňkování zbavuje člověka vysokého tlaku, ale také otoků nebo křečí, které se probouzí ve svalech. Mimo jiné má tato alternativní léčebná metoda i redukční účinky.  

Baňkování nemůže probíhat jen tak 

Je však třeba konstatovat, že baňkování nemůže započat jenom tak. Masér je povinen se svého klienta vždy zeptat, zdali ho trápí nebo sužují nějaké zdravotní potíže. Například k této alternativní léčbě by nemohlo dojít při problémech se srdcem nebo v případě, že člověk je diabetik. Stejně tak mohou být překážkou alergie, cévní problémy nebo poruchy srážlivosti krve.  

Baňkování nemůže být prováděno ani v případě, že trpíte na křečové žíly, trombózu nebo že jste v minulosti protrpěli plicní embolii či infarkt.