Říká se, že každá člověk musí procestovat kus světa, aby našel sám sebe. Pokud se taky hledáte, pokud stále nevíte, co od života očekávat, vyjeďte si do zahraničí. Nemusíte prozkoumávat neznámá místa, stačí, když si prozkoumáte něco, co jste ještě neviděli. Někteří lidé se do cestování hrnou po hlavě, nejdříve koupí výhodné letenky a potom přemýšlejí, jestli vůbec mají čas. Jiní se však bojí a nedokážou se hnout z místa. Pokud patříte do druhé skupiny, doporučujeme si přečíst několik níže vypsaných knižních výtisků, jež vás nenechají sedět a jež vás donutí sbalit si kufr a odcestovat do neznáma.
Stejně, jako úspěšní podnikatelé pomocí knih motivují méně úspěšné podnikatele, tak i vášniví cestovatelé pomocí knih zkouší probudit touhu cestovat v těch, kteří se bojí. Pokud chcete poznat kus světa, ale nedokážete udělat ten první krok, je načase si přečíst několik knih, které vás doslova „nakopnou“. A jaké to jsou?
Lukáš Kerhart, Cestování – nejlepší životní investice
Poměrně známý cestovatel Lukáš Kerhart v nedávné době vydal knihu nazvanou „Cestování – nejlepší životní investice“, v níž popisuje, jaké je to cestovat a jaké je to najít sám sebe. Říká, že k poznávání světa nepotřebujete hromadu peněz, stačí, když se odhodláte a vydáte se do světa. Kniha nás zavede nejen do Kanady, ale i do jiných koutů světa. Hlavně každému čtenáři ukáže cestu k sobě samému, na kterou by se měl vydat každý z nás.
Kniha je protkána velice zajímavými příběhy z cest, které nalákají a které povzbudí. Vydejte se do neznáma a také vyprávějte příběhy, které se vám v bytě o čtyřiceti metrech čtverečních jen těžko stanou.
Milan Daněk, Ti, kteří utíkají pěšky
Milan Daněk napsal poměrně oblíbenou knihu „Ti, kteří utíkají pěšky“, která nás zavede do Mexika. Jedná se o knihu o zázračných běžcích, kteří jsou na své dlouhé cestě neustále v poklusu. Je to zajímavá kniha, která taky „nakopne“ a díky které se odhodláte vycestovat do zahraničí.