Žijeme v rychlém světě, kde se neustále setkáváme s tím, že nemáme čas či že nestíháme. Mnohdy je však nedostatek času jenom důkaz toho, že si ho neumíme dobře zorganizovat. Většinou pospícháme z práce domů, abychom zasedli k sociálním sítím, a trávili tak na nich veškerý volný čas. Není se pak čemu divit, pokud nestihneme uvařit si oběd na další den. Jelikož na toto vaření zapomeneme, pak se bohužel potýkáme s tím, že během polední pauzy hledáme místo, kde bychom se rychle a dosyta najedli. Jedno z takových míst je právě fastfood. Provozoven tohoto rychlého a nezdravého občerstvení je dnes opravdu mnoho a najdeme je na každém kroku, proto se není čemu divit, když zavítáme právě sem. Pokud ale do takových občerstvení chodíme pravidelně, nemůžeme se divit ani zvyšujícímu se číslu na váze. Přibíráme najednou rychlostí blesku.
A právě pravidelné a hlavně časté jedení ve fastfoodech je jednou z příčin vzniku obezity. Obezita je aktuální problém, který postihuje řadu z nás. Nejdříve se tato civilizační nemoc začala rozšiřovat po Spojených státech amerických, nyní je to však celosvětový problém, se kterým se bojuje. Jenže ne každý je schopný přejít na zdravou stravu a vyhnout se tak pojídání těchto nezdravých „dobrot“, které škodí našemu zdraví.
Jaké jsou příznaky této nemoci?
Obezita stejně jako každá jiná nemoc má své příznaky. Mezi ty patří zejména zavalitá postava a hlavně i těžkost pohybu. Obvod pasu se nám číselně zvyšuje, u mužů tomu bývá v průměru o sto dva centimetry. U žen se zvětšování pasu dá vyčíslit zhruba na osmdesát centimetrů. Právě tyto čísla by nám měla ukázat, že je něco v nepořádku a že nejspíše nežijeme nejlépe a nejzdravěji.
Dá se tato choroba léčit?
Samozřejmě i obezita se dá léčit, ale je to převážně otázka silné vůle. Bojovat proti obezitě můžeme hlavně tak, že se zaměříme na složení naší stravy. Vyhneme se nadměrnému energetickému příjmu, nepožíváme jednoduché cukry a zvyšujeme příjem vlákniny. Větší množství jedení ovoce a zeleniny je další bod, který nám může proti obezitě pomoct.